Duyurular


DUYURU ; BAKANLIKTAN GELEN BİLGİ ÜZERİNE YAPILMASI PLANLANAN TÜM OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI İKİNCİ BİR EMRE KADAR İPTAL EDİLMİŞTİR. (13.03.2020)


****OKUL SPORLARI BİSİKLET  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  ( 11.03.2020)


****OKUL SPORLARI TENİS YILDIZLAR  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  ( 11.03.2020)

****OKUL SPORLARI BADMİNTON KÜÇÜKLER   KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.          ( 11.03.2020)

****OKUL SPORLARI BİLARDO GENÇLER- YILDIZLAR  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  ( 10.03.2020)

****OKUL SPORLARI PUANLI ATLETİZM  GENÇLER( A-B ) - YILDIZLAR  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  ( 10.03.2020)

***OKUL SPORLARI MASA TENİSİ KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA TARİHİ  GÜNCELLENMİŞ OLUP MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (06.03.2020)

***OKUL SPORLARI YILDIZLAR FUTSAL FİKSTÜRÜ GÜNCELLENMİŞ OLUP MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (27.02.2020)

***OKUL SPORLARI TENİS KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (26.02.2020)

*** OKUL SPORLARI BOCCE GENÇLER- YILDIZLAR-KÜÇÜKLER  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI GÜNCELLENMİŞ  FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  ( 25.02.2020)

***OKUL SPORLARI ORYANTİRİNG GENÇLER- YILDIZLAR -KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI GÜNCELLENMİŞ OLUP FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (25.02.2020)


ÖNEMLİ !!! 
 ENGELLİLER (BEDENSEL-GÖRME-İŞİTME) VE ÖZEL SPORCULARI OLAN OKULLARIN BRANŞ TAAHHÜTLERİNİ SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPMALARI VE OKUL SPORLARI BİRİMİ İLE İRTİBATA GEÇMELERİ GEREKMEKTEDİR. DUYURULUR...(20.02.2020)*** OKUL SPORLARI HALK OYUNLARI GENÇLER- YILDIZLAR  İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (18.02.2020)***OKUL SPORLARI VOLEYBOL GENÇ B  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (12.02.2020)

***OKUL SPORLARI FUTSAL KÜÇÜKLER KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (12.02.2020)

***OKUL SPORLARI FUTSAL YILDIZLAR KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (12.02.2020)***OKUL SPORLARI MASA TENİSİ  YILDIZLAR-KÜÇÜKLER-MİNİKLER  KIZ/ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA PROGRAMI FİKSTÜRLER VE YARIŞMA PROGRAMLARI ALT MENÜSÜNDE YAYINLANMIŞTIR.  (05.02.2020)

              
             

 *** OKUL SPORLARI İÇİN İLETİŞİM NO : 0 222 230 27 51 /410
                                                    FAKS NO         : 0 222 220 27 50
ÖNEMLİ DUYURU 

*** GRUPLARA GİDECEK FERDİ SPORCULARIN ANTRENÖR/BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİN OKUL SPORLARI BİRİMİ İLE İRTİBATA GEÇİLMESİ VE OKULDAN ALINAN OKUL MÜDÜRÜ İMZALI ESAME LİSTESİNİ -VELİ İZİN BELGESİNİ MÜSABAKA TARİHİNDEN EN AZ BİR HAFTA ÖNCE İL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL SPORLARI BİRİMİNE TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. DUYURULUR.....


**** SAĞLIK SEVKLERİ İÇİN ; VELİLER KENDİ E-DEVLET ŞİFRELERİ İLE AŞAĞIDA BELİRTİLEN YÖNTEMLERİ İZLEYEREK ÇOCUKLARI İÇİN SEVK TALEBİ OLUŞTURABİLİRLER...
Sağlık Raporu İçin E-devlet Üzerinden Sevk Alma_637097670067808340.pdf 


Değerli Okul Kullanıcıları!
Esame Listesi Oluşturma, Esame Listele/Yazdır ekranlarında yaşanan sistem sorunları çözülmüştür. Şu ana kadar düzenlenen mahalli müsabakalara, sistem üzerinden alınan Esame Listesini ibraz etmeden katılan okullarımızın katıldıkları yarışmanın Esame bilgilerini mutlaka sisteme girmeleri gerekmektedir. Yarışması tamamlanan spor dallarının Esame işlemleri sisteme girilmediği takdirde öğrencilerinizin söz konusu spor dalına ait bilgileri sisteme işlenemeyecek olacağından öğrencileriniz "Sporcu Özgeçmiş" bilgilerine ulaşamayacaklardır.Bu sebeple yarışmalara katılan öğrencilerinizin sistem üzerinden Esame Listesi işlemlerinin yapılması zorunludur.***SBS OKUL SPORLARI MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU.pdf (KULLANICI EKLEME-GÖREV TANIMLAMA-LİSANS EKLEME-OKUL TAKIMI EKLEME-ESAME LİSTESİ ALMA)


*** OKUL SPORLARINA KATILAN OKULLARIMIZIN DİKKATİNE!!!
 İlimiz Tertip Komitesi kararı ile Okul Sporları müsabakalarında herhangi sıkıntılı bir durumla karşılaşmamak adına sahaya takım başında 2 öğretmen görevlendirilmesi gerekmektedir. İlimiz Okul Sporları Yarışma ve Usulleri madde 13 'e göre ; 
----Geçmiş yıllarda müsabakalarda yaşanan saha olaylarından dolayı 2019 – 2020 sezonunda müsabakalara getirilecek her 30 seyirci öğrenciye kadar en az 1 İdareci ve 1 öğretmen (Sahaya takımının başında çıkan 2 öğretmen hariç) refakat etmesi zorunludur. Aksi takdirde Spor Disiplin  yönetmeliği Madde 38’  ve madde 25’ e göre cezalandırılır. 

DUYURULUR ....

****OKULLARIMIZ SİSTEM ÜZERİNDEN  KATILIM BAŞVURU İŞLEMLERİNİ YAPTIKTAN SONRA ÇIKTISINI AŞAĞIDAKİ ÜST YAZIYLA BİRLİKTE   İL MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRMELERİ
ÖNEMLE RİCA OLUNUR.
2019-2020 ÜST YAZISI.docx

***Okul Kullanıcılarının Yapması Gerekenler (14.11.2019)
Okul Kullanıcılarının Yapması Gereken İşlemler1.pdf

*** 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarışma Usulleri (14.11.2019)
2019-2020 OKUL SPORLARI USULLERİ.docx

*** Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği Sunumu (14.11.2019)
okul sporları yönetmeliği özet sunum.pptx

*** Okul Spor Faaliyetleri Kullanım Kılavuzu (14.11.2019)
okul bilgi sistemi kullanım sunusu.pptx

-Okul Sporları ile ilgili tüm bilgi ve duyuruları www.spor.sgm.gov.tr/okulsportal adresinden takip edebilirsiniz.
              
Avans-HarcırahTalep.docx
KAFİLE BORDROSU.xlsx

-Okul Sporları Yönetmeliği 02.11.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, mevzuat ve yönetmelikler bölümünden takip edilebilir. İlgililere duyurulur.... 

 OKUL DEĞİŞTİRME VE NAKİLLER 
        Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğinin Okul Değiştirme ve Nakil başlıklı 17. maddesindeki hüküm gereğince (1)  "Birinci dönemde yapılan nakillerde İl Tertip Komitesi Kararı ile öğrenci sporcular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından nakil onayının yapıldığı tarihten itibaren 30 gün geçtikten sonra Okullararası yarışmalara katılır" (2) Mücbir sebepler nedeniyle ikinci dönemde yapılan nakillerde İl Tertip Komitesinin kararı ile öğrenci sporcular okula kayıt tarihinden otuz gün geçtikten sonra okullararası yarışmalara katılabilirler" denmektedir.
        Bu nedenle bu durumda olan sporcu öğrenciler için okula kayıt-nakil tarihi yazan öğrenciye ait okul müdürü imzalı e-okuldan alınan öğrenci belgesi ve okuldan üst yazı ile başvurularak konu ile ilgili Tertip Komitesi Kararı alınmasının sağlanması gerekmektedir.

-2019-2020 Okul Spor Faaliyetleri Spor Dalı,Yaş,Kategori ve ISF bilgileri Tablosu ve Okul Spor Faaliyetleri Mahalli Yarışmalar Sonuç Bildirim tarihleri www.spor.sgm.gov.tr/okulsportal adresinde yayınlanmıştır. 

 SEYAHAT YÖNERGESİ
spor kafileleri seyahat yönergesi.pdf
  İl dışına çıkacak takim ve ferdi sporcusu olan okullarımız sporcu öğrenciler için aşağıda yayınlanan Spor Genel Müdürlüğü spor kafileleri seyahat yönergesinde de yayınlanmış olan  veli izin belgelerini hazırlamak ve sporcu öğrencilerin velilerine imzalatmaları ve okul idarelerine onaylatmaları gerekmektedir. Aksi taktirde doğabilecek yasal sorumluluk kafile idarecilerine aittir.
KAFİLEYLE BERABER SEYEHAT EDECEK 18 YAŞINDAN BÜYÜKLER.docx
KAFİLEYLE BERABER SEYEHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER.docx

   İl Dışında müsabakalara katılacak olan Antrenör ve çalıştırıcıların düzenleyip il Müdürlüğüne getirecekleri belgeler;

1-4 Nüsha şeklinde düzenlenecek olan kafile onayı (imzalar çalıştırıcı ve antrenör tarafından takip edilecek)
(Spor Bilgi Sistemi üzerinden hazırlanacak kafile onayı )
örnek :Kafile Formu (2).docx

2-Veli izin belgeleri
3-Araç belgeleri (Araç ruhsat fotokopisi, zorunlu trafik sigortası, koltuk ferdi sigortası, şoför ehliyet fotokopisi)
4-Okul Müdürü onaylı Esame listesi (1 nüsha)

ESKİŞEHİR OTEL LİSTESİ(1).xlsx