SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir'de de 06 Ocak 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek

4 OCAK 2019
     Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir'de de 06 Ocak 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.
      104 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna Şehit olan askerleri anmak, hatıralarını canlı tutmak ve Sarıkamış’ın manevi iklimini yaşatmak için, Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı gerçekleştirilecek.
Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü 06 Ocak 2019 Pazar günü saat 10.00’da  Eskişehir Gar önünden başlayacak. Gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü Eskişehir Hava Şehitliğinde dualar ile son bulacak. Şehitlikteki programın ardından katılımcılara çorba ikramında bulunulacak.
Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Sarıkamış Şehitlerinin 104. Anma etkinlikleri programına tüm halkımızı davet ediyoruz.