TÜRKİYE SPORA YÖNLENDİRME VE YETENEK TARAMASI PROJESİ İLÇELERİMİZDE DEVAM EDİYOR

TÜRKİYE SPORA YÖNLENDİRME VE YETENEK TARAMASI PROJESİ KAPSAMINDA İLİMİZDE YAPILAN İLKÖĞRETİM 3.SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK YETENEK TARAMA ÇALIŞMALARI İLÇELERİMİZDE DEVAM EDİYOR.

21 KASIM 2018 / Y.S
    Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 81 ilimizde merkez ve ilçelerimizdeki İlkokul 3 sınıflara uygulanan  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi   Uzman Antrenörlerimizin koordinatörlüğünde devam ediyor.

Şuan Alpu ilçesinde devam eden projemiz Alpu Kaymakamı Sayın Ömer ÖZBAY'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerle sohbet eden ÖZBAY, Proje hakkında antrenörlerimizden detaylı bilgi aldı.
1 Ekimde başlayan İl merkezi çalışmaları 15 Kasım'da sona erdi. İlçelerimizde ise 20 Kasım'da başladı ve 29  Kasım'da sona erecek.

        Kapsamı her yıl daha da genişletilerek devamlı hale getirilecek projeyle, yetenekli çocukların geç kalınmadan keşfedilmesi en büyük hedefler arasında. Proje ile Türkiye'nin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesi ve oluşturulacak geniş sporcu havuzuyla olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarının Ülkemize kazandırılması amaçlanmaktadır.