TÜRKİYE SPORA YÖNLENDİRME VE YETENEK TARAMASI PROJESİ DEVAM EDİYOR

TÜRKİYE SPORA YÖNLENDİRME VE YETENEK TARAMASI PROJESİ KAPSAMINDA İLİMİZDE YAPILAN İLKÖĞRETİM 3.SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK YETENEK TARAMA ÇALIŞMALARI YENİKENT ŞEHİT ANIL GÜL SPOR SALONUMUZDA DEVAM EDİYOR.

14 KASIM 2018 / YUSUF OLGUN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

       Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 81 ilimizde merkez ve ilçelerimizdeki İlkokul 3 sınıflara uygulanan  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi   Uzman Antrenörlerimizin koordinatörlüğünde devam ediyor.
1 Ekimde başlayan İl merkezi çalışmaları 15 Kasım'da sona eriyor. İl merkezinde sona eren  çalışmalar 20 Kasım da ilçelerimiz de başlayacak ve ilçelerimizde bulunan 1019 çocuğumuzun taraması gerçekleştirilecek.

     Kapsamı her yıl daha da genişletilerek devamlı hale getirilecek projeyle, yetenekli çocukların geç kalınmadan keşfedilmesi en büyük hedefler arasında. Proje ile Türkiye'nin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesi ve oluşturulacak geniş sporcu havuzuyla olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarının Ülkemize kazandırılması amaçlanmaktadır.